• 9 października zawitało do do naszej szkoły Mobilne Laboratorium Przyszłości. Zajęcia warsztatowe prowadzone były równolegle przez dwóch edukatorów. Uczniowie z klas 4-8 zostali podzieleni na dwie grupy, każda z nich uczestniczyła w dwóch blokach edukacyjnych. Zajęcia przeprowadzone zostały z użyciem nowoczesnych urządzeń, min.: drukarki 3D i długopisów 3D.

Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie. Uczestnicy warsztatów z entuzjazmem podchodzili do wykonywanych zadań i wykorzystywali w praktyce zdobytą wiedzę. Samodzielnie wykonali produkt z użyciem drukarki 3D. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów.

Celem wizyty Mobilnego Laboratorium Przyszłości było aktywne wykorzystanie sprzętu zakupionego z projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Zespoły edukatorów z pasją prowadzili interaktywne zajęcia, pełne zabawy, wspierając rozwój kompetencji przyszłości oraz kluczowych umiejętności takich jak: kooperacja, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie.