• Eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

          • Szeroko rozumiana wiedza pożarnicza, umiejętność udzielania pierwszej pomocy czy posługiwania się sprzętem gaśniczym to bezcenne atrybuty każdego młodego strażaka. Tych na szczęście jest w Gminie Zagnańsk pod dostatkiem.

            W dniu 25 marca 2024 roku delegacja z naszej szkoły, w składzie Wojciech Łoboda z klasy V i Adam Wrona z klasy VII oraz ich opiekun, pan Rafał Okła, udała się do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Samsonowie, gdzie odbywały się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Liczni uczestnicy, podzieleni na trzy kategorie wiekowe, palili się do działania i nawet bardzo wysoki poziom trudności testu nie zgasił ich entuzjazmu. Z radością informujemy, że w grupie klas V – VIII trzecie miejsce zajął nasz reprezentant, Adam Wrona. Upominki dla wszystkich uczestników i nagrody dla najlepszych zostały ufundowane przez Wodociągi Kieleckie, Nadleśnictwo Zagnańsk oraz Gminę Zagnańsk.

            Dziękujemy Organizatorom, gratulujemy zwycięzcom!

          • PRZEDSZKOLNE INKUBATORY ŚWIĘTOKRZYSKIEJ DWUJĘZYCZNOŚCI

          • 25 marca 2024 r. w Centrum Geoedukacji w Kielcach miała miejsce inauguracja projektu "Przedszkolne Inkubatory Świętokrzyskiej Dwujęzyczności". Podczas spotkania zostało podpisane uroczyste porozumienie pomiędzy Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach a dyrektorami szkół i przedszkoli, które zostały zakwalifikowane do udziału w przedsięwzięciu. W imieniu naszej placówki porozumienie podpisała pani Marta Majkowska, dyrektor szkoły. 

            W uroczystości brali udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego m. in. marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik.  
            Władze Gminy Zagnańsk reprezentował pan Stanisław Stępień, zastępca Wójta Gminy.

            Miło nam poinformować, że nasza szkoła jest jedną z 16 placówek w województwie świętokrzyskim, które zostały zakwalifikowane do projektu "Przedszkolne Inkubatory Świętokrzyskiej Dwujęzyczności".  

            Więcej na stronie:

            Dwujęzyczne Przedszkolaki

             

          • Wycieczka do kina

          • Nieprzypadkowo, 21 marca, czyli w Dniu Wagarowicza, klasy IV, V i VI pod opieką wychowawców wyruszyły na wycieczkę do Kielc. Wyprawa nie należała do najdłuższych, lecz dostarczyła sporo wrażeń – oczywiście pozytywnych. Głównym punktem programu był seans w kinie Helios. Nowy młodzieżowy hit pt. „Za duży na bajki 2” stanowił ciekawe połączenie komedii, dramatu, thrillera kulinarnego i buntowniczej przygody, w której centrum znaleźli się dwaj przyjaciele – Waldek i Staszek, eskortowani przez pewnego górala starającego się pomóc Waldkowi w poszukiwaniach ojca.

            Po filmie uczniowie odpoczęli przy posiłku, po czym ochotnicy wzięli udział w popularnej zabawie w laserowego paintballa. Pojedynek drużyn dostarczył wiele emocji, toteż zwycięzcy długo wznosili okrzyki triumfu. Ogólnie wyjazd był bardzo udany i wszyscy mile go wspominają. Serdecznie zapraszamy do naszej galerii!

            Rafał Okła

          • Poniedziałkowe eksperymenty – 18.03. 2023 r.

          • Nauka to nie tylko praca z książką, ćwiczeniówką i zeszytem. Nauka to także zabawa i eksperymentowanie. Klasa II zamiast czytać, czy piasek i kasza manna rozpuszczają się w wodzie, gdzie zniknął kwasek cytrynowy po wlaniu do niego wody - postanowiła sama to sprawdzić. Przy okazji uruchomiły zmysł smaku i sprawdziły jak smakuje kwasek. Uczennice sprawdziły dlaczego ciasto rośnie i czy droższe lubią cukier. Podczas eksperymentu dowiodły, że drożdże to maleńkie grzyby i gdy dodamy do nich wodę i cukier zaczynają rosnąć. Okazało się, że nie tylko lubią cukier, ale również świetnie radzą sobie z mąką! Bardzo ekscytujący okazał się eksperyment sprawdzający gęstość płynów takich jak woda, płyn do naczyń oraz olej. Po wlaniu do szklanego naczynia, utworzyły trzy kolorowe warstwy, ale nie połączyły się, gdyż mają różną gęstość. Ostatnie doświadczenie będziemy obserwować przez kilka najbliższych dni. Będziemy patrzeć, jak na nitce zanurzonej w słonej wodzie, będą osadzać się kryształki soli. Zapraszamy do obejrzenia naszych eksperymentów.

          • Sukcesy naszych uczniów

          • Nadia Rzepka, uczennica klasy 8, zdobyła II miejsce w kategorii Nagród Specjalnych w konkursie literacko - wokalnym „Baby, ach te baby!”. Swoją interpretacją piosenki „Made you look” Meghan Trainor zachwyciła jury i zgromadzoną publiczność.

            Konkurs odbył się 16 marca 2024 roku. Jego organizatorem był Zespół Szkół ZDZ w Kielcach.
            Uczennica przygotowywała swój występ pod okiem Pani Doroty Sabat.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Noc żywych zabawek

          • 1 marca 2024 uczniowie z klas 1 - 3 wzięli udział w wycieczce do Kielc. Pierwszym punktem wycieczki był Teatr Lalki i Aktora Kubuś, gdzie uczniowie obejrzeli przedstawienie „Noc żywych zabawek”. Tematem spektaklu były uzależnienia od gier komputerowych i ich skutki. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie.Kolejnym punktem wycieczki był spacer po mieście, podczas którego uczniowie zobaczyli m. in. pomnik H. Sienkiewicza, pomnik Polskiego Państwa Podziemnego na skwerze S. Żeromskiego. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na plac zabaw i spacerom w parku miejskim.

            Bogusława Misterkiewicz

          • Wielkanocne warsztaty z "Floriankami"

          • Piękne kurczaczki i jajeczka wyczarowały dzisiaj, 19 marca, dzieci z grupy 0b wraz z KGW Floriankami. Panie opowiedziały o zwyczajach i symbolach wielkanocnych, potem z wielkim zapałem pomogły przy pracy i dekoracjach wielkanocnych.
            W spotkaniu uczestniczyła również pani Marta Majkowska, dyrektor szkoły.
            Na koniec życzyliśmy sobie Wesołego Alleluja.

            Beata Adamiec

          • Spotkanie z ratownikiem medycznym

          • 12 marca gościł w naszej szkole pan Robert Wołowiec, ratownik medyczny. Poprowadził on zajęcia praktyczne dla uczniów z klas VII i VIII. Podczas spotkania  młodzi ludzie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli jak pomóc osobie nieprzytomnej, ułożyć w pozycji bezpiecznej, wezwać pomoc oraz rozpocząć resuscytację krążeniowo - oddechową. Uczniowie poznali również zawartość apteczki wojskowej, jej podstawowe wyposażenie.

            Beata Adamiec

            nauczyciel edb