9 listopada to szczególna data w historii naszej szkoły. W 1996 roku właśnie tego dnia nasza placówka otrzymała imię Nauczycieli Tajnego Nauczania. W ten sposób oddano hołd tym, którzy podjęli się trudnej pracy, jaką była nauka języka polskiego, literatury polskiej, historii i geografii Polski w okresie okupacji hitlerowskiej.
Na pamiątkę tego wydarzenia 9 listopada obchodzimy Święto Szkoły, które połączone jest z obchodami Święta Niepodległości.
Tradycyjnie dzień ten rozpoczął się od uroczystej akademii poświęconej nauczycielom Tajnej Organizacji Nauczycielskiej oraz 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W montaż słowno – muzycznym wystąpili uczniowie klasy szóstej oraz Zespół Ludowy „Jaworzanki”. Nad całością czuwał pan Roman Piskulak.

Pani dyrektor Anna Tuz serdecznie podziękowała za przygotowanie i przedstawienie scenariusza, który w piękny sposób przybliżył zebranym ważne wydarzenia z życie naszej szkoły i Ojczyzny. Szczególnie podziękowała Zespołowi Ludowemu „Jaworzanki”, który swym śpiewem występ dzieci.
Nie sposób nie wspomnieć o najmłodszych uczniach naszej szkoły, Smerfach – grupa pana Sławomira Biernata, którzy rozpoczęli całą uroczystość tańcząc „Krakowiaka”. Ich występ nagrodzony został gromkimi brawami publiczności.

Tradycją w naszej szkole jest konkurs wiedzy o Patronie. W tym roku udział w nim wzięli: Aleksandra Pasternak – kl. IV, Katarzyna Piwowarczyk – kl. IV, Jakub Durlik – kl. V, Dawid Parkita – kl. V, Kamil Cedro – Kl. VI, Damian Stolarski – kl. VI.
Uczniowie wykazali się olbrzymią wiedza, bezbłędnie odpowiadając na zadane pytania. W związku z tym komisja złożona z nauczycieli naszej szkoły postanowiła wszystkim przyznać I miejsca. Pani dyrektor pogratulowała uczniom wiedzy i wręczyła uczestnikom nagrody.

Nagrodzone zostały również uczennice: Jagoda Pabjan – kl. IV, Aleksandra Pasternak – kl. VI, Maria Cieślak – kl. VI, które wzięły udział w konkursie plastycznym poświęconym tajnemu nauczaniu w okresie II wojny światowej. (Organizatorem konkursu był Zarząd Główny ZNP)
Po zakończonej części oficjalnej starsi uczniowie mogli zrelaksować się grając w szachy i warcaby, młodsi układali puzzle, grali w gry planszowe, rysowali i wyklejali.

Najmłodsi uczniowie, Grupa Smerfy z panem Sławomirem Biernatem, zapalili znicz pod tablicą pamiątkową oraz Dębem Pamięci poświęconym ofiarom Katynia, który znajduje się przed budynkiem szkoły.
Dzień 9 listopada wypełniony był wieloma atrakcjami i konkursami z nagrodami. Tradycyjnie pani dyrektor częstowała wszystkie dzieci cukierkami. W związku ze zbliżającym się dniem Św. Marcina, 11 listopada, nie mogło zabraknąć również tradycyjnej „Gęsiny na Św. Marcina”.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie wszystkich nagród i słodkości, którymi obdarowani zostali uczniowie naszej szkoły.
Zdjęcia z uroczystości zostały dodane do albumu Święto Szkoły – Święto Niepodległości.