Jaselka w organistówce
4.01.2015 r. w organistówce przy Kościele pw. Św. Marcina i Św. Rozalii odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. W przedstawieniu, które przygotowały pani Małgorzata Sobierajska, pani Bogusława Misterkiewicz i pani Dorota Sabat wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagnańsku - Chrustach. Występ dzieci uświetnił koncert kolęd w wykonaniu pana Piotra Resteckiego - gitara, pani Karoliny Lovejoy - skrzypce i pani Doroty Sabat - wokal.
W imieniu nauczycieli i uczniów dziękujemy wszystkim za obecność.
Wszystkie djęcia zostały dodane do albumu Jaselka w organistówce.
Jaselka i spotkanie oplatkowe
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W ich nastrój wprowadziły nas Jasełka, które zaprezentowane zostały 19 grudnia 2014 r. W przedstawieniu bożonarodzeniowym przygotowanym przez panią Bogusławę Misterkiewicz i panią Małgorzatę Sobierajską wzięły udział dzieci z klasy I. Uczniowie klas starszych pod kierunkiem pani Doroty Sabat śpiewali kolędy.
Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście pan Szczepan Skorupski Wójt Gminy Zagnańsk, ks. Tadeusz Skrzyniarz proboszcz parafii św. Rozalii i św. Marcina w Zachełmiu, Radni Gminy Zagnańsk, emerytowani nauczycieli i pracownicy naszej szkoły, rodzice i dziadkowie uczniów. Jasełka, nagrodzone gromkimi brawami, doskonale oddawały atmosferę nadchodzących świąt.
Po występie harcerze wraz z druhną panią Barbarą Milcarz przekazali na ręce pani dyrektor Anny Tuz Betlejemskie Światło Pokoju, które tradycyjnie przekazywane było z rąk do rąk.Na zakończenie uroczystości po symbolicznym przełamaniu się opłatkiem pani dyrektor Anna Tuz, pan Szczepan Skorupski Wójt Gminy Zagnańsk, ks. proboszcz Tadeusz Skrzyniarz oraz przewodniczący Rady Rodziców Robert Kopeć złożyli wszystkim obecnym życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Spotkanie opłatkowe nauczycieli emerytów i pracowników oświaty w naszej szkole
13 grudnia miało miejsce w naszej szkole spotkanie opłatkowe emerytowanych nauczycieli i pracowników oświaty. Rozpoczęło się ono od występu uczniów, którzy wprowadzili gości w świąteczny nastrój. Przedstawili Jasełka bożonarodzeniowe, przygotowane pod opieką pani Małgorzaty Sobierajskiej i pani Bogusławy Misterkiewicz z akompaniamentem pani Doroty Sabat.
Zapraszamy do odwiedzenia albumu fotograficznego Spotkanie opłatkowe nauczycieli emerytów i pracowników oświaty w naszej szkole.
Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego
Podobnie jak w latach ubiegłych Gmina Zagnańsk przygotowała konkury ekologiczne poświęcone właściwej segregacji surowców wtórnych „Segregacja surowców wtórnych i zagospodarowanie odpadów przez szkoły z terenu gminy Zagnańsk”. Odbywał się on w dwóch kategoriach. Pierwsza – to zbiórka i segregacja surowców wtórnych; druga – wykonanie ulotki promującej proekologiczny styl życia mieszkańców gminy Zagnańsk.
5 grudnia konkurs został rozstrzygnięty. Uczniowie, którzy zebrali największą ilość surowców wtórnych lub wykonali najlepsze foldery promujące ekologiczny styl życia otrzymali nagrody indywidualne, które wręczył im pan Szczepan Skorupski Wójt Gminy Zagnańsk.
Największą ilość surowców wtórnych w naszej szkole zebrał Bartosz Pięta – uczeń klasy VI. Otrzymał on deskorolkę, ochraniacze i kask. Za wykonanie ulotki promującej ekologiczny styl życia mieszkańców gminy nagrodę w kategorii klas I – III otrzymała Julia Błocho, uczennica klasy III. Zajęła ona III miejsce i otrzymała puzzle 3D. W kategorii klas IV – VI Damian Stolarski zajął III miejsce i otrzymał grę planszową warcaby.
Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy zebrali więcej niż 10 kg surowców wtórnych. Były to piłki, torby sportowe, kalkulatory, atlasy przyrodnicze. Dzieci w drodze losowania wybierali upominki ufundowane przez gminę Zagnańsk. Loteria miała miejsce 8 stycznia w naszej szkole.Oto lista nagrodzonych:
1. Snoch Magdalena
2. Tkacz Wiktoria
3. Mazur Maria
4. Mazur Hanna
5. Cieślak Maria
6. Tymborowska Wiktoria
7. Cedro Karolina
8. Błocho Julia
9. Boszczyk Gabriela
10. Piękoś Maciej
11. Zagniński Michał
12. Tkacz Tomasz
13. Karcz Kacper
14. Tkacz Natalia
15. Haba Wiktoria
16. Zachara Jakub
17. Dziubańska Wiktoria
18. Majewski Krzysztof
19. Cedro Kamil
20. Treliński Dawid
21. Siuda Wiktoria
22. Zagdański Antoni
23. Liwocha Gabriela
24. Pabjan jagoda
25. Cedro Michał
26. Pabjan Gabriela
27. Kapuścińska Weronika
28. Jończyk Milena
29. Kapuścińska Wiktoria
30. Pasternak Aleksandra
31. Kołodziejczyk Weronika
Zdjęcia zostały dodane do albumu: Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego.
Niezapomniany mikołajkowy wypad
Jedni czekają na prezenty od Mikołaja i szukają ich pod poduszką albo w skarpecie, a tymczasem członkowie koła turystycznego i koła ekologicznego sami zrobili sobie cudowny prezent mikołajkowy.
Wszyscy miłośnicy turystyki i ekologii skrzyknęli się i 6 grudnia pojechali do Centrum Geoedukacji „Wietrznia” w Kielcach. Atrakcje, jakie spotkały ich tam, zapierały dech w piersiach. Na własne oczy mogli zobaczyć wspaniałe okazy organizmów żyjących przed milionami lat. Bardzo miłą dla nich niespodzianką była animacja o zagnańskim ziomalku - Tetrapodzie. Oprócz pokazu multimedialnego zobaczyli też fragmenty skał z pobliskiego kamieniołomu w Zachełmiu.
Prawdziwą furorę zrobiła jednak podróż w głąb ziemi w specjalnej kapsule. Efekty specjalne w postaci wstrząsów, dymu, błysków, macek chwytających za nogi czy pryskania wodą - nikogo nie pozostawiły obojętnym podczas tej podróży. Krzykom i piskom nie było końca.
W dalszej części naszej wycieczki było równie dużo przyjemności. W specjalnej grocie spotkali Mikołaja i otrzymali od niego upominki. Ale nie ma nic za darmo, więc aby je otrzymać musieli wykazać się wiedzą na temat przeszłości geologicznej naszego regionu.
Na zakończenie przemiłe skrzaty porwały wszystkich do krainy tańca i pewnie długo by tam pozostali, ale w Multikinie czekał na nich film „Wielka szóstka”. Tu też efekty specjalne były najwyższego formatu.
Zmęczeni, ale szczęśliwi późnym wieczorem wrócili do domów.Te atrakcje zapewniły dzieciom panie Małgorzata Sobierajska oraz Elżbieta Ślewa, pomocnice Św. Mikołaja, które polecają wszystkim wypad do Centrum Geoedukacji „Wietrznia” w Kielcach - naprawdę warto!
Za rok koło turystyczne i koło ekologiczne przygotuje zapewne równie atrakcyjny mikołajkowy prezent.
Zapraszamy do albumu fotograficznego: Niezapomniany mikołajkowy wypad.
Mikołajkowe spotkanie w naszej szkole
W tym roku Mikołaj odwiedził nas dzień wcześniej, niż się zapowiadał, bo już 5 grudnia. Czym przyjechał? – Zapytacie. Przecież nie było śniegu, więc podróż saniami nie wchodziła w rachubę. Nie ważne, czym, ważne, że przyjechał z wielkim workiem prezentów, którymi obdarował wszystkie grzeczne (i te mniej grzeczne) dzieci, te małe i te trochę większe.
Spotkanie z Mikołajem poprzedził występ fantastycznej trupy cyrkowej, która powstała na specjalne zamówienie grupy przedszkolnej Smerfy. W roli gwiazd wystąpili rodzice i opiekunowie przedszkolaków. Nad całością występu czuwał, jak zwykle pełen energii, pan Sławomir Biernat.
Obok akrobatów, żonglerów i klaunów, które przybyły tego dnia do naszej szkoły, zaprezentowały się również dzikie zwierzęta, takie jak lwy, tygrysy czy słonie. Artystą cyrkowym mógł zostać każdy. Do wspólnej zabawy zachęcano uczniów i nauczycieli. Widowisko to spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony zgromadzonej widowni, która nagradzała każdy występ gromkimi brawami.
Tak oto na wesoło spędziliśmy piątkowe popołudnie. Dziękujemy za wspólna zabawę rodzicom i opiekunom grupy przedszkolnej Smerfy, panu Sławomirowi Biernatowi za przygotowanie i poprowadzenie imprezy oraz Mikołajowi.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku mikołajkowe spotkanie będzie równie ciekawe.
Zapraszamy do albumu fotograficznego: Mikołajkowe spotkanie w naszej szkole.
Dzień Misia
25 listopada obchodziły swoje święto wszystkie Misie. Małe i duże!
Smerfy razem ze swoimi przyjaciółmi z Zerówki urządziły niezwykły bal dla swoich pluszowych maskotek. Obok wspólnych zabaw znalazło się również „Małe co nieco”. Pyszne kasztanki Zerówki oraz czekoladowe wafle Smerfów szybko znalazły swoich amatorów. Pani Ula serwowała przysmak wszystkich misiów, jakim jest pyszniutki miodek. Oj! Było słodziutko.
Na niezwykłym balu gościła pani dyrektor Anna Tuz oraz koledzy i koleżanki z pierwszej klasy z panią Elą.Obchody Święta Pluszowego Misia połączone ze wspólną zabawą, tańcem i zajadaniem misiowych pyszności dały wszystkim dużą radość!
Nad całością imprezy czuwał niezawodny pan Sławek, asystowała mu pani Beata.
Przyjaciele Natury
Uczniowie klasy I pod opieką pani Małgorzaty Sobierajskiej oraz pani Bogusławy Misterkiewicz przygotowali zabawną i ciekawą scenkę pod tytułem „Przyjaciele Natury”. Mali aktorzy, przebrani w stroje leśnych skrzatów, w zabawny sposób pokazali, jak dbać o środowisko, aby ludzie i zwierzęta czuli się w nim dobrze. Publiczność nagrodziła przedstawienie gromkimi brawami.
Wśród zgromadzonej widowni była również pani Iwona Karyś – Szostek, przedstawiciel Nadleśnictwa Zagnańsk, która przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat, jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Na zakończenie spotkania dzieci zostały nagrodzone przez panią dyrektor Annę Tuz słodyczami, a pani Iwona Karyś – Szostek wręczyła im drobne upominki.
Aby zobaczyć więcej zdjęć zapraszamy do albumu fotograficznego Przyjaciele Natury oraz na stronę http://dysk.onet.pl/multilink/16f62f5bbb9b3c3886a723c5ef3524ad5bbc0112#.
Pomagamy bezdomnym zwierzętom
„Bo jak nie my, to kto?”
Pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole zbiórka karmy przeznaczonej dla zwierząt przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach koło Kielc. Przeprowadzona została ona w dniach 27 – 31 października 2014 roku. Organizatorami akcji był oddział przedszkolny „Smerfy” pod opieką pana Sławomira Biernata oraz Samorząd Uczniowski z opiekunem panem Romanem Piskulakiem. Nad całością czuwały uczennice: Wiktoria Kapuścińska z klasy IV oraz Marysia Cieślak z klasy VI.
Zainteresowanie akcją przekroczyło najśmielsze oczekiwania organizatorów, lista darczyńców jest naprawdę długa. Oto Oni:- Jagoda Pabjan- kl.4
- Gabriela Pabjan - kl.1
- Jakub Młodawski - kl.1
- Maria Cieślak - kl.6
- Maria Mazur - kl.6
- Hanna Mazur - kl.3
- Kinga Kujawska - kl.6
- Weronika Kapuścińska - kl.6
- Wiktoria Kapuścińska - kl.4
- Damian Stolarski - kl.6
- Gabriela Boszczyk - kl.3
- Maciej Piękoś - kl.1
- Gabriela Liwocha - kl.1
- Julia Nowińska - kl.1
- Mateusz Saletra - kl.6
- Magdalena Snoch - kl.6
- Jakub Grajdura - kl.0
- Antoni Zagdański - kl.1
- Adam Wrona - przedszkole
- Jan Kopeć – przedszkole
Organizatorzy SERDECZNIE DZIĘKUJĄ wszystkim, którzy wsparli akcję dokarmiania bezdomnych zwierząt, mając nadzieje, że kolejne takie przedsięwzięcie spotka się z równie dużym zainteresowaniem.
Uczestnicy i organizatorzy zbiórki otrzymali podziękowania również ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.- Jagoda Pabjan- kl.4
Święto Szkoły – Święto Niepodległości
9 listopada to szczególna data w historii naszej szkoły. W 1996 roku właśnie tego dnia nasza placówka otrzymała imię Nauczycieli Tajnego Nauczania. W ten sposób oddano hołd tym, którzy podjęli się trudnej pracy, jaką była nauka języka polskiego, literatury polskiej, historii i geografii Polski w okresie okupacji hitlerowskiej.
Na pamiątkę tego wydarzenia 9 listopada obchodzimy Święto Szkoły, które połączone jest z obchodami Święta Niepodległości.
Tradycyjnie dzień ten rozpoczął się od uroczystej akademii poświęconej nauczycielom Tajnej Organizacji Nauczycielskiej oraz 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W montaż słowno – muzycznym wystąpili uczniowie klasy szóstej oraz Zespół Ludowy „Jaworzanki”. Nad całością czuwał pan Roman Piskulak.
Pani dyrektor Anna Tuz serdecznie podziękowała za przygotowanie i przedstawienie scenariusza, który w piękny sposób przybliżył zebranym ważne wydarzenia z życie naszej szkoły i Ojczyzny. Szczególnie podziękowała Zespołowi Ludowemu „Jaworzanki”, który swym śpiewem występ dzieci.
Nie sposób nie wspomnieć o najmłodszych uczniach naszej szkoły, Smerfach – grupa pana Sławomira Biernata, którzy rozpoczęli całą uroczystość tańcząc „Krakowiaka”. Ich występ nagrodzony został gromkimi brawami publiczności.
Tradycją w naszej szkole jest konkurs wiedzy o Patronie. W tym roku udział w nim wzięli: Aleksandra Pasternak – kl. IV, Katarzyna Piwowarczyk – kl. IV, Jakub Durlik – kl. V, Dawid Parkita – kl. V, Kamil Cedro – Kl. VI, Damian Stolarski – kl. VI.
Uczniowie wykazali się olbrzymią wiedza, bezbłędnie odpowiadając na zadane pytania. W związku z tym komisja złożona z nauczycieli naszej szkoły postanowiła wszystkim przyznać I miejsca. Pani dyrektor pogratulowała uczniom wiedzy i wręczyła uczestnikom nagrody.
Nagrodzone zostały również uczennice: Jagoda Pabjan – kl. IV, Aleksandra Pasternak – kl. VI, Maria Cieślak – kl. VI, które wzięły udział w konkursie plastycznym poświęconym tajnemu nauczaniu w okresie II wojny światowej. (Organizatorem konkursu był Zarząd Główny ZNP)
Po zakończonej części oficjalnej starsi uczniowie mogli zrelaksować się grając w szachy i warcaby, młodsi układali puzzle, grali w gry planszowe, rysowali i wyklejali.Najmłodsi uczniowie, Grupa Smerfy z panem Sławomirem Biernatem, zapalili znicz pod tablicą pamiątkową oraz Dębem Pamięci poświęconym ofiarom Katynia, który znajduje się przed budynkiem szkoły.
Dzień 9 listopada wypełniony był wieloma atrakcjami i konkursami z nagrodami. Tradycyjnie pani dyrektor częstowała wszystkie dzieci cukierkami. W związku ze zbliżającym się dniem Św. Marcina, 11 listopada, nie mogło zabraknąć również tradycyjnej „Gęsiny na Św. Marcina”.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie wszystkich nagród i słodkości, którymi obdarowani zostali uczniowie naszej szkoły.
Zdjęcia z uroczystości zostały dodane do albumu Święto Szkoły – Święto Niepodległości.
Spotkanie z policjantem
O bezpieczeństwie na drodze, bezpiecznej jeździe na rowerze oraz o bezpieczeństwie w sieci opowiedział uczniom naszej szkoły policjant z Wydziału Ruchu drogowego KMP w Kielcach. Spotkanie miało miejsce w poniedziałek, 3 listopada.
Wiele czasu poświęcono najmłodszym dzieciom, które utrwalały zasady bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę ulicy oraz obowiązek noszenia odblasków.
Podczas pogadanki ze starszymi uczniami przedstawiciel policji skoncentrował się na bezpieczeństwie w sieci. Szczególną uwagę zwrócił na zachowanie dyskrecji i niezawieranie znajomości z nieznajomymi przez Internet.
Spotkanie udokumentowane zostało wieloma zdjęciami, które zobaczyć można w albumie fotograficznym: Spotkanie z policjantem.
Pamiętamy
„Zagnańsk biega”
24 października 2014 roku drużyna naszej szkoły wzięła udział w Biegowych Mistrzostwach Gmin Dorzecza Bobrzy dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum.
Ślubowanie klasy I
13 października 2014 roku był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Miała miejsce wielka uroczystość – ślubowanie uczniów klasy I.
Ten dzień został starannie przygotowany. Wychowawca klasy, pani Bogusława Misterkiewicz zadbała o piękną dekorację sali gimnastycznej. Rodzice elegancko wystroili swoje pociechy.
W pierwszej części Pierwszaki zaprezentowały swoje zdolności artystyczne oraz wykazali się wiedzą o naszej szkole. Towarzyszyły im trzy urocze duszki Karolina, Hania i Gabrysia z klasy III.
Kolejna część była bardziej oficjalna. Rozpoczęto ją od wprowadzenia sztandaru naszej szkoły i zaśpiewania hymnu naszego kraju. Następnie Pierwszaki w obecności wychowawcy klasy, nauczycieli, rodziców i starszych kolegów złożyli uroczyste ślubowanie.
Do ślubowania przystąpili: Barucha Igor, Cedro Michał, Dziubańska Wiktoria, Haba Wiktoria, Jończyk Milena, Karcz Kacper, Liwocha Gabriela, Marcisz Oskar, Młodawski Jakub, Nowińska Julia, Pabjan Gabriela, Piękoś Maciej, Sowiński Wiktor, Szymkiewicz Zuzanna, Tkacz Tomasz, Treliński Dawid, Tymborowska Wiktoria, Zagdański Antoni.Po nim pani Magdalena Garecka, w imieniu pani dyrektor Anny Tuz, dokonała uroczystego pasowania dzieci na uczniów klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Zagnańsku.
Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie prezentów ufundowanych przez Radę Rodziców oraz poczęstunek z pysznym tortem.
Ten dzień na długo zapadnie w pamięci Pierwszaków. Życzymy Im samych sukcesów, wyrozumiałych nauczycieli i spełnienia marzeń. Aby czuli się bezpiecznie w naszej szkole i chętnie do niej przychodzili.
Wszystkie zdjęcia w uroczystości można zobaczyć w albumie fotograficznym: Ślubowanie klasy I.
Święto Drzewa
10 października obchodziliśmy Święto Drzewa. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Drzewo Wolności”. Nad całością tej akcji ekologicznej czuwała pani Małgorzata Sobierajska.
Ten piękny październikowy dzień wszyscy uczniowie naszej szkoły spędzili na świeżym powietrzu w Nadleśnictwie Zagnańsk. Dzieci posadziły 4 sadzonki dębów. Pomocą przy sadzeniu wykazał się pan Roman Piskulak, który dzielnie kopał dołki, potrzebne do posadzenia młodych drzew. Ostatni z zasadzonych dębów otrzymał swoje imię. Spośród wielu propozycji uczniowie wybrali imię Mariusz. Uczestnicy spotkania z pracownikiem Nadleśnictwa, panią Iwoną Karyś – Szostek, wysłuchali także pogadanki o pielęgnacji drzew i lasu, zwiedzili ścieżkę ekologiczną przygotowaną przez pracowników Nadleśnictwa.
Tego dnia nie mogło zabraknąć również gier i zabaw, które poprowadziła pani Bogusława Misterkiewicz.Na zakończenie wszyscy uczestnicy tegorocznych obchodów 12. edycji Święta Drzewa posilili się kiełbaskami upieczonymi nad ogniskiem przygotowanym przez pracowników Nadleśnictwa Zagnańsk. Pełni wrażeń po mile spędzonym dniu wróciliśmy bezpiecznie do naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Zagnańsk za miłe przyjęcie, a w szczególności pani Iwonie Karyś – Szostek za wsparcie uczniów w akcji sadzenia drzew oraz przeprowadzenie ciekawej lekcji ekologicznej.
Zapraszamy do albumu fotograficznego: Święto Drzewa.
Gminny Turniej Piłki Nożnej
9 października w Tumlinie miał miejsce 9. Gminny Turniej Piłki Nożnej, w którym udział wzięli również reprezentacja naszej szkoły z klas IV, V i VI. Turniej odbył się w dwóch kategoriach: oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Obie drużyny dały z siebie wszystko, dzielnie walcząc o jak najlepsze miejsce na podium. Dziewczyny okazały się lepszymi zawodniczkami i zajęły I miejsce. Będą reprezentować Gminę Zagnańsk w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Kostomłotach.
W skład zwycięskiej drużyny weszły: Maria Mazur, Maria Cieślak, Wiktoria Kapuścińska, Weronika Kapuścińska, Wiktoria Tkacz, Jagoda Pabjan, Magdalena Snoch oraz Wiktoria Siuda. Wśród nich najlepszą zawodniczką Turnieju okrzyknięta została Maria Mazur
Drużyna chłopców również znalazła się na podium, zajmując III miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Zagniński, Krzysztof Opiłowski, Kamil Cedro, Damian Stolarski, Jakub Durlik, Dominik Moskal, Bartosz Pięta.
Obu drużyną gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
XV Rajd Pielgrzymkowy
XV Rajd Pielgrzymkowy
Sobotni poranek 27.09.2014 nie zachęcał do wyjścia z domu. Od rana popadywał deszcz, było mgliście a nad głowami wisiały ciężkie chmury. Jednak dla miłośników pieszych wędrówek to żadna przeszkoda. Punktualnie o godzinie 9.00 członkowie Koła Turystycznego i Ekologicznego zjawili się przed szkołą, aby zwartą grupą wyruszyć na XV Jubileuszowy Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Już po raz trzeci bierzemy udział w tej wspaniałej imprezie. W tym roku nasza grupa pod opieką Elżbiety Ślewy, Małgorzaty Sobierajskiej i Agnieszki Dziwoń wyruszyła na trasę numer 10 tak zwaną „Benedyktyńską.” Jak dla nas, to nie była zbyt trudna trasa. Przemiły przewodnik i doborowe towarzystwo sprawiło, że minęła nam bardzo szybko. Miłe wrażenia z rajdu dopełniał fakt, iż w połowie wędrówki nad naszymi głowami ukazało się błękitne niebo i pięknie świecące słońce. Czegóż pragnąć więcej na turystycznym szlaku?
Pełni wrażeń, miłych wspomnień i duchowych uniesień już teraz umawiamy się na XVI rajd za rok. Do zobaczenia na szlaku!!!
Zapraszamy do albumu fotograficznego XV Rajd Pielgrzymkowy.
Obchody 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej i bitwy pod Kajetanowem.
14 września 2014 r. w Kajetanowie miała miejsce uroczystość poświęcona 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz bitwy, która rozegrała się w okolicach Kajetanowa w dniach 5 – 7 września 1939 r. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. W kościele parafialnym p. w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Wiśniówce. Następnie uczestnicy przemaszerowali do Kajetanowa pod pomnik upamiętniający bitwę września 1939 r., gdzie wysłuchano prelekcji na temat tamtych wydarzeń, złożono wieńce i zapalono znicze pod pomnikiem. Całość uroczystości zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.
W uroczystościach wzięła udział również delegacja naszej szkoły, reprezentowana przez panią dyrektor Annę Tuz, panią Agnieszkę Dziwoń oraz poczet sztandarowy: Maria Mazur, Bartosz Pięta, Wiktoria Tkacz.
Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci za dowóz dzieci na uroczystości, a w szczególności panu Krzysztofowi Pięta, który wspierał naszych uczniów w poczcie sztandarowym.
Zapraszamy do albumu foograficznego: Obchody 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej i bitwy pod Kajetanowem..
Nasza szkoła na Festynie Rodzinnym
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w kolejnym Festynie Rodzinnym, który odbył się przy kościele paraf. p. w. Św. Rozalii i Św. Marcina w Zachełmiu. Rozpoczął się on od uroczystej Mszy Św. z udziałem społeczności naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym. Ważnym punktem festynu było wmurowanie Kapsuły Czasu oraz prezentacja historii parafii w Zachełmiu oraz historii Zagnańska.
Po zakończeniu tej części uroczystości wystąpili uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali dwa tańce przygotowane pod kierunkiem pani Bogusławy Misterkiewicz i pani Beaty Adamiec. Publiczność nagrodziła pokaz dzieciaków wielkimi brawami.
Festyn obfitował w wiele atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Należą do nich m.in. występy zespołów ludowych, pokazy ratowników medycznych, akcja "Karta rowerowa", wspólne ognisko i pokaz fajerwerków. Nie mogło zabraknąć również czegoś dla ciała... W czasie festynu można było posilić się bigosem i żurkiem przygotowanym przez panią Teresę, panią Ewę oraz panią Bogusię, pracownice obsługi naszej szkoły.
A jak bawiliśmy się w czasie festynu można zobaczyć na zdjęciach w albumie fotograficznym: Nasza szkola na Festynie Rodzinnym.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie