Media o nas
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
W sposób wyjątkowy i bardzo uroczysty wystartował w naszej szkole nowy rok szkolny 2018/2019. Rozpoczęliśmy go uroczystą mszą św. w kościele parafialnym p.w. Św. Rozalii i Św. Marcina skąd następnie udaliśmy się do szkoły. Licznie zgromadzonych uczniów oraz ich rodziców przywitała pani Anna Tuz, dyrektor szkoły. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że będzie to dla całej społeczności szkolnej rok wyjątkowy, ponieważ w tym roku placówka nasza obchodzi jubileusz stulecia powstania. Rocznica ta pięknie wpisuje się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się pani Renata Janik, doradca wicepremiera Jarosława Gowina, pan Szczepan Skorupski, Wójt Gminy Zagnańsk, proboszcz parafii Św. Rozalii i Św. Marcina, ks. Andrzej Drapała.
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego miało wyjątkowy charakter z jeszcze jednego powodu. Dzięki wsparciu ze strony Fundacji Enea oraz pani Renaty Janik, która zaangażowała się w pomoc szkole w pozyskaniu środków, placówka nasza wyposażona została w nowoczesną pracownię komputerową. Znalazło się w niej 17 nowych stanowisk komputerowych, serwery oraz drukarka. Wartość sprzętu to ponad 46 tysięcy złoty. Otwarcia nowej pracowni dokonali: pani Renata Janik, pan Szczepan Skorupski Wójt Gminy Zagnańsk, pani Anna Tuz dyrektor szkoły, pan Robert Kopeć przewodniczący Rady rodziców, ks. Janusz Kołodziej oraz uczniowie - Aleksandra Pasternak przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Nikola Salwa i Dominik Kopeć. Ks. Janusz Kołodziej poświęcił nową pracownię. Nowa, świetnie wyposażona pracownia zrobiła wielkie wrażenie zarówno na dzieciach, jak również ich rodzicach. Uczniowie chętnie zasiedli do nowego sprzętu, aby go wypróbować.
Inaugurację roku szkolnego uświetniły występy artystyczne naszych uczniów. Karolina Grabka, uczennica klasy VII, wykonała utwór z repertuaru Kasi Sobczyk „O mnie się nie martw”. Natomiast zespół taneczny Kleksiki zaprezentował taniec.
Pani dyrektor oraz zgromadzeni goście życzyli wszystkim uczniom samych piątek i szóstek oraz sukcesów w zdobywaniu wiedzy, zaś nauczycielom i rodzicom wytrwałości w wychowaniu i kształtowaniu młodego pokolenia.
Pożegnanie roku szkolnego
22 czerwca uczniowie zakończyli rok szkolny 2017/2018. Dla wielu z nich był to czas wytężonej pracy, który teraz zaowocował wyróżnieniem i nagrodami za najlepsze wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz zaangażowanie w życie szkoły. Uroczystość zakończenia roku zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Zagnańsk Szczepan Skorupski, ks. proboszcz Andrzej Drapała, rodzice i dziadkowie uczniów.
Pani dyrektor Anna Tuz podsumowała miniony rok szkolny, podkreślając, że był to rok wielu ważnych zmian w oświacie. Następnie przystąpiono do wręczenia nagród dla uczniów za osiągnięcia w nauce.
Zacznijmy od tych, którzy za swoją naukę otrzymali stypendium ufundowane przez Wójta Gminy Zagnańsk. W tym gronie znaleźli się:1.Aleksandra Pasternak – ucz. kl. VII
2. Katarzyna Piwowarczyk – ucz. kl. VII
3. Hanna Mazur – ucz. VI
4. Karolina Grabka - ucz. kl. VIWymienionym uczennicom świadectwa z wyróżnieniem wręczył Wójt Gminy Zagnańsk pan Szczepan Skorupski, pogratulował im świetnych wyników w nauce i życzył dalszych sukcesów.
Uczniowie, którzy otrzymali nagrody za najlepsze wyniki w nauce:
Klasa I
- Maria Sikora
- Patrycja Kopeć
- Maja Cieślik
- Maria Mendalska
- Maksymilian Salwa
Klasa II
- Nadia Rzepka
- Nikola Salwa
- Zofia Wesołowska
Klasa III
- Aleksandra Dziubańska
- Małgorzata Karcz
- Dominik Kopeć
- Bartosz Wroński
Klasa IV
- Wiktoria Dziubańska
- Wiktoria Haba
Klasa V
- Patrycja Wydrych
- Krzysztof Majewski
- Adrian Daszkiewicz
Klasa VI
- Hanna Mazur
- Karolina Grabka
- Gabriela Boszczyk
Klasa VII
- Aleksandra Pasternak
- Katarzyna Piwowarczyk
Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy aktywnie pracowali w Szkolnym Kole LOP, w Samorządzie Uczniowskim oraz najlepsi czytelnicy.
Pani dyrektor pogratulowała nagrodzonym, życzyła im wytrwałości i sukcesów w dalszej nauce. Na zakończenie uczniowie klas młodszych zaprezentowali program artystyczny, żegnając rok szkolny 2017/2018.
Gminne zawody lekkoatletyczne
24 maja uczniowie z klas 3 i 4 wzięli udział w gminnych zawodach w trójboju lekkoatletycznym.
Na trójbój składał się:
- bieg na 60 m
- rzut piłeczką palantową
- skok w dalDzieci chętnie i aktywnie rywalizowały z zawodnikami innych szkół, prezentując swoje umiejętności pod czujnym okiem pani Agnieszki Dziwoń
Opatrunek na ratunek
Wolontariusze i misjonarze, którzy wracają z misji w Afryce podkreślają, że jednym z największych problemów występujących tam jest brak środków opatrunkowych. W przychodniach, do których zgłaszają się ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy brakuje dosłownie wszystkiego. Dlatego też Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio zwróciła się z prośbą o pomoc. Pod hasłem 'Opatrunek na Ratunek' zbierano m. in. plastry opatrunkowe, środki do dezynfekcji, bandaże, które ułatwią pomoc tym najbardziej potrzebującym w Afryce. Często sa to dzieci.
Do akcji włączyła się również nasza szkoła. Dzieci oraz ich rodzice dostarczyli mnóstwo środków opatrunkowych, rękawiczek opatrunkowych, bandaży. Materiały te zostały następnie spakowane i wysłane na adres fundacji, skąd trafią do przychodni w Afryce.
Koordynatorem i inicjarorem zbiórki była pani Dorota Sabat.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wykazali się chęcia niesienia pomocy potrzebującym i wsparli akcję.
Wycieczka na Święty Krzyż
Święty Krzyż, symbol Gór Świętokrzyskich, był celem tegorocznej wycieczki. Uczniowie klas IV – VII wraz z opiekunami rozpoczęli swoją wyprawę od kamiennego posągu Emeryka w Nowej Słupi, skąd królewskim szlakiem udali się na Górę Łysiec. Tam znajduje się jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce. To Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Uczniowie poznali ciekawą, aczkolwiek burzliwą historię tego miejsca, które nie zawsze było tylko klasztorem, ale także ciężkim więzieniem. Uczestnicy wycieczki mieli również okazję zobaczyć Relikwie Drzewa Krzyża Świętego, od których pochodzi nazwa gór oraz całego regionu. Najodważniejsi zwiedzali krypty Księcia Jeremiego Wiśniowieckiego.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się muzeum misyjne, gdzie zgromadzone zostały pamiątki z misji Ojców Oblatów, oraz muzeum przyrodnicze, w którym przedstawiony został niezwykle bogaty świat przyrody regionu świętokrzyskiego.
Trasa wycieczki wzbogacona została legendami z Gór Świętokrzyskich, które przygotowały i przedstawiły uczennice klasy VII: Jagoda Pabjan, Aleksandra Pasternak i Katarzyna Piwowarczyk.Wyprawę zakończyliśmy zwiedzaniem gołoborza - malowniczego pola kamieni położonego w sercu Puszczy Jodłowej.
Biliśmy rekord w masowym czytaniu książek w jednym momencie
8 czerwca o godzinie 10.00 rozpoczęła się III edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce „Jak nie czytam, jak czytam”, organizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie uczniów aktywnych czytelniczo.
O godzinie 10.00 cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagnańsku na skwerze przed budynkiem placówki utworzyła napis „CZYTAMY KSIĄŻKI”, a następnie 90 uczniów i przedszkolaków wraz z nauczycielami przystąpiło do bicia ogólnopolskiego rekordu w masowym czytaniu książek w jednym momencie, które u nas trwało 30 minut. Dla najmłodszych ulubione bajki czytali nauczyciele i starsi uczniowie. W tym dniu został również podsumowany organizowany w szkole całoroczny program promocji czytelnictwa pod hasłem „DRZEWKO CZYTELNICZE w roku szkolnym 2017/2018”.
Akcja trwała od września 2017 r. do czerwca 2018 r. Uczniowie w każdym miesiącu, na przygotowanych kolorowych listkach, zapisują tytuły i autorów przeczytanych książek, a na odwrocie podają swoje imię nazwisko. Listki przyklejane są do szablonu drzewa. Celem akcji jest zachęcanie do systematycznego czytania i korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej oraz wymiana między uczniami informacji o ciekawych utworach. W czerwcu przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wylosowała jeden listek. W tym roku dyrektor szkoły Anna Tuz nagrodę za czytelnictwo wręczyła uczennicy kl. IV Julii Nowińskiej. Akcję promującą czytelnictwo przygotował Roman Piskulak.
Biliśmy rekord w masowym czytaniu książek w jednym momencie.
19
Scyzoryki dla Afryki
26 grudnia Kieleckie Scyzoryki ze Stowarzyszenia Salutem wyruszą na wyprawę dookoła Afryki pod hasłem „Scyzoryki wzdłuż Afryki”. Oprócz tego, że w 4 osoby przejadą busem ponad 40 tysięcy kilometrów, odwiedzając przy tym ponad 30 krajów, to przede wszystkim chcą pomóc fundacji EDU Afryka. Już teraz prowadzą zbiórkę dla najuboższych dzieci z Togo i Beninu.
Mówi się, że skrajna nędza jest wtedy, kiedy człowiek nie ma 4 złoty dziennie na życie. Podopieczni tej fundacji bardzo często nie mają nawet tego. Pomimo tego, że szkoła w tych krajach jest bezpłatna i obowiązkowa, często i tak tych dzieci nie stać by zdobyć podstawowe wykształcenie. Dzieje się tak, ponieważ nie są w stanie kupić podstawowych przedmiotów szkolnych. Niektóre z nich dzięki EDU Afryka ma możliwość narysowania swojej pierwszej laurki.
W ramach akcji „Scyzoryki dla Afryki” Stowarzyszenie Salutem wraz ze Społeczną Akademią Nauk zbierają kredki, farbki, bloki rysunkowe, piórniki, tornistry, buty, ubrania dla dzieci w wieku 5 – 12 lat, piłki, proste zabawki, klocki, puzzle itp..
Na terenie naszej szkoły również prowadzona jest zbiórka wymienionych wyżej przedmiotów. Zachęcamy wszystkich do wsparcia akcji i podzielenia się tym, co dla nam wydaje się prozaiczne ale dla dzieci z Afryki to często coś nieosiągalnego.
Akcją kieruje Samorząd Uczniowski.
Sukcesy naszych uczniów
Uczennice klasy VII: Jagoda Pabjan, Aleksandra Pasternak, Katarzyna Piwowarczyk wzięły udział w gminnym konkursie wiedzy o tajemnicach wody - "Secrets of Water" zorganizowanym przez Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku. Konkurs był częścią realizowanego przez tę szkołę projektu "Developing inter and trans-curricular skills for 21-century" programu Erasmus+. W pierwszej części konkursu, uczniowie pracowali samodzielnie. Ich zadaniem było rozwiązanie testu sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem i znajomość struktur gramatycznych w języku angielskim oraz zadań z fizyki i matematyki, w których polecenia również były w języku angielskim. W tej konkurencji najlepszy wynik i I miejsce uzyskała Aleksandra Pasternak.
W drugiej części konkursu (zespołowej) uczestnicy rozwiązywali test z zakresu biologii, chemii, geografii, który przygotowany został na platformie edukacyjnej Kahoot. Podobnie jak w pierwszej części, pytania były w języku angielskim, a tematem wiodącym była woda. Liczyła się nie tylko znajomość zagadnienia, ale również szybkość odpowiedzi. W konkurencji zespołowej, reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce. Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Wodociągi Kieleckie. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.
Święto Szkoły
9 listopada 1996 roku nasza szkoła otrzymała imię Nauczycieli Tajnego Nauczania. W ten sposób upamiętniono pedagogów, którzy z narażeniem życia podjęli trud nauki języka polskiego, polskiej literatury, historii i geografii w trudnym okresie II wojny światowej na terenie gminy Zagnańsk.
9 listopada obchodzone jest Święto Szkoły. To szczególny dzień w życiu naszej społeczności, dlatego też zajęcia miały niecodzienny, uroczysty charakter.
Obchody Święta Szkoły rozpoczęła uroczysta akademia poświęcona Nauczycielom Tajnej Organizacji Nauczycielskiej oraz 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowana przez pana Romana Piskulaka. Chór szkolny pod kierunkiem pani Doroty Sabat przygotował pieśni patriotyczne, które uświetniły występy artystyczne uczniów. Dzieci z koła tanecznego pod kierunkiem pani Bogusławy Misterkiewicz zatańczyły poloneza.
Stałym elementem święta jest szkolny konkurs wiedzy o Patronie szkoły. Uczniowie klas IV - VII odpowiadali na pytania związane z historią placówki oraz sylwetkami nauczycieli TON. Imponująca wiedza konkursowiczów nagrodzona została brawami zgromadzonej publiczności oraz upominkami, które wręczyła pani dyrektor Anna Tuz. Podsumowany został także konkurs plastyczny przeprowadzony w klasach I – III, w którym zadaniem uczniów było pokolorowanie logo Tajnej Organizacji Nauczycielskiej.
Dziękując za przygotowanie uroczystej akademii z okazji Święta Szkoły oraz Święta Niepodległości, pani dyrektor przypomniała zebranym, że ze Świętem Niepodległości nierozerwalnie związana jest historia naszej szkoły. Powstała ona wraz z odrodzeniem się naszej Ojczyzny po 123 latach niewoli. Pani dyrektor przypomniała również historię sztandaru, który jest ważnym elementem ceremoniału szkoły.Po zakończeniu uroczystości w szkole uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili groby nauczycieli TON oraz żołnierzy września 1939 roku, gdzie zapalili znicze.
Dzień Dziecka i Dzień Sportu
4 czerwca dzieci i nauczyciele naszej szkoły świętowali Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Pani dyrektor Anna Tuz oraz nauczyciele złożyli dzieciom serdeczne życzenia. Do życzeń przyłączył się również Wójt Gminy Zagnańsk Szczepan Skorupski, częstując przy tym wszystkie dzieci słodkim upominkiem.
Te połączone święta obfitowały w wiele atrakcji i konkursów, które nagrodzone zostały upominkami. Pierwsza część rywalizacji miała charakter artystyczny. Wszyscy uczniowie w klasach mieli za zadanie wykonać jedną wspólną pracę plastyczną pod hasłem ,,W zdrowym ciele zdrowy duch''. Plakaty promujące zdrowy styl życia zawieszone zostały na placu szkolnym.
Kolejnym punktem programu był pokaz mody ekologicznej przygotowany przez dzieci z klas IV – VI pod czujnym okiem pani Małgorzaty Sobierajskiej. Swój talent taneczny zaprezentowały również uczennice klasy IV, które przygotowały układ choreograficzny do piosenki „Waka, waka”. Dużym zainteresowanie cieszył się również konkurs fryzjerski oraz pokaz strojów wykonanych z papieru.
Jak co roku, w tym dniu goszczą w naszej szkole strażacy z OSP w Zagnańsku - Chrustach, którzy przygotowali dla dzieci wiele ciekawych konkurencji. Piękna, upalna pogoda spowodowała , że największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z wodą.
Po raz kolejny odbyły się - Szkolny Turniej Szachowy oraz Szkolny Turniej Warcabowy, przygotowane przez opiekuna szkolnego koła szachowego Romana Piskulaka. Zaproszenie do udziału w zawodach przyjęło 45 uczniów podzielonych na dwie grupy wiekowe: klasy I – III, klasy IV – VII. Medale i upominki zwycięzcom zmagań wręczali Wójt Gminy Zagnańsk Szczepan Skorupski oraz dyrektor szkoły Anna Tuz. Nagrody dla uczestników sfinansowała Rada Rodziców, a upominki przekazało Nadleśnictwo Zagnańsk.
Dzieci chętnie rywalizowały również w różnego rodzaju zmaganiach sportowych, które przygotowały pani Beata Adamiec i Agnieszka Dziwoń. Najlepsze wyniki w każdej z przygotowanych konkurencji gwarantowały zwycięstwo i nagrodę.
Zabawy i rozgrywki sportowe cieszyły się dużym zainteresowaniem wszystkich dzieci, zarówno starszych jak i młodszych. Bardzo chętnie uczestniczyły one we wszystkich konkurencjach, nie tylko rywalizując, ale także świetnie się bawiąc. Na zakończenie sprawnościowych zmagań, wyczerpani uczestnicy Dnia Dziecka i Dnia Sportu mogli poczęstować się pieczoną kiełbaską.
Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Zagnańsk za ufundowanie słodkich upominków, strażakom z OSP Zagnańsk - Chrusty za ich obecność i przygotowanie wielu atrakcji dla dzieci, szkolnej Radzie Rodziców i Nadleśnictwu Zagnańsk za ufundowanie nagród.
Sukces naszego ucznia
Bartosz Wroński, uczeń klas III, zajął II miejsce w IV Wojewódzkich Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Pływaniu o Puchar Dyrektora Pływalni OLIMPIC w Strawczynku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Szachowe zmagania w naszej szkole
4 czerwca po raz kolejny odbyły się - Szkolny Turniej Szachowy oraz Szkolny Turniej Warcabowy, przygotowane przez opiekuna szkolnego koła szachowego Romana Piskulaka. Zaproszenie do udziału w zawodach przyjęło 45 uczniów podzielonych na dwie grupy wiekowe: klasy I – III, klasy IV – VII.
Zwycięzcy w turnieju warcabowym: grupa młodsza: I miejsce – Wiktor Sowiński (kl. III), II miejsce – Maciej Cedro (kl. I), III miejsce – Maksymilian Salwa (kl. I); grupa starsza: I miejsce – Adrian Daszkiewicz (kl. V), II miejsce – Igor Barucha (kl. IV), III miejsce – Gabriela Boszczyk (kl. VI).
W turnieju szachowym w grupie młodszej: I miejsce – Maksymilian Salwa (kl. I), II miejsce – Norbert Tusień (kl. I), III miejsce – Paul Piątkowski (kl. III);
w grupie starszej: I miejsce – Adrian Daszkiewicz (kl. V), II miejsce – Oskar Marcisz (kl. IV), III miejsce –Wiktoria Haba (kl. IV). Choć zawodnikom towarzyszył duch rywalizacji, turnieje odbywały się w miłej atmosferze,
a pojedynki stały na dobrym poziomie. Nie brakło też niespodziewanych rozstrzygnięć, którym czasem towarzyszył uśmiech, czasem niemal łzy ... jak to w sporcie bywa.Medale i upominki wręczali Wójt Gminy Zagnańsk Szczepan Skorupski oraz dyrektor szkoły Anna Tuz. Nagrody dla uczestników sfinansowała Rada Rodziców, a upominki przekazało Nadleśnictwo Zagnańsk.
Żegnając się i życząc sobie wspaniałego świętowania Dnia Dziecka, uczestnicy zawodów już zapowiedzieli udział w przyszłorocznych zmaganiach. Gratulując zwycięzcom podkreślić należy ogromne znaczenie tych dyscyplin sportu w rozwoju dzieci i młodzieży.
Przygotował: Roman Piskulak
"Życie zmarnował, kto nikomu nie pomógł"
Nasza szkoła włączyła się w III edycję akcji "Kup Pan szczotkę" prowadzonej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Jej celem jest wsparcie misjonarzy polskich, którzy prowadzą działaność medyczną w najbiedniejszych zakątkach świata.
Dzięki pani Dorocie Sabat, koordynatorowi akcji, nasi uczniowie zbierali szczoteczki oraz pasty do zębów, które wysłane zostały do Fundacji Pomocy Humanitarnej skąd zostaną wysłane do afrykańskich dzieci.
Dlaczego warto jeździć rowerem?
30 maja uczniowie klasy IV wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami stowarzyszenia OSTROWER, które odbyło się w ZSPiP w Tumlinie. Członkowie stowarzyszenia, pasjonaci roweru, przedstawili wiele powodów, dla których warto na nim jeździć. Uczestnicy poznali historię powstania pierwszego jednośladu oraz mieli możliwość obejrzenia różnych modeli rowerów.
Mówiąc o rowerze nie sposób nie wspomnieć o zdrowym odżywianiu się i zdrowym stylu życia. Dlatego też miała miejsce krótka pogadanka, co robić, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem.Drugiej część spotkania miała charakter bardziej praktyczny. Uczniowie mogli poznać budowę roweru, jego użytkowanie i konserwację oraz co stanowi obowiązkowe wyposażenie jednośladu. Bardzo ważnym punktem spotkania było przypomnienie zasad, które obowiązują podczas jazdy na rowerze, aby było bezpiecznie.
Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali ulotki „10 powodów, dla których warto jeździć na rowerze''.
XIII Świętokrzyska Niezapominajka
25 maja odbyła się XIII edycja Świętokrzyskiej Niezapominajki. Głównym celem pikniku, który miał miejsce nad zalewem w Kaniowie była promocja ekologicznego stylu życia już od najmłodszych lat. Imprezę otworzyli pan Szczepan Skorupski Wójt Gminy Zagnańsk, pani Anna Tuz dyrektor SP nr 1 oraz dyrektorzy szkół z terenu gminy.
W czasie imprezy na wielkiej scenie ustawionej obok zalewu dzieci i młodzież szkół z terenu Gminy Zagnańsk zaprezentowała program artystyczny rywalizując o Puchar Świętokrzyskiej Niezapominajki. Nie mogło tam zabraknąć również naszych uczniów, którzy zatańczyli taniec czterech żywiołów, zaprezentowali pokaz mody ekologicznej, w której kreacje przygotowane zostały z surowców wtórnych: worków foliowych, gazet, tektury itp. Nad występem naszej reprezentacji czuwały pani Bogusława Misterkiewicz oraz pani Małgorzata Sobierajska.
Najmłodsi uczestnicy Świętokrzyskiej Niezapominajki wzięli udział w IV edycji „Biegu Przedszkolaka”, który odbył się pod hasłem „Biegnij z biało-czerwoną” nawiązując w ten sposób do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koordynatorem biegu był pan Sławomir Biernat. Pomocą służyły mu pani Beata Adamiec i pani Dorota Sabat.
Nasza szkoła otrzymała sadzonkę dębu, która jest potomkiem słynnego „Bartka”. Drzewo zostanie posadzone na placu szkolnym. Będzie ono upamiętnieniem obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100. rocznicy powstania naszej szkoły.
Przedszkolaki świętują Dzień Mamy i Taty
Dzień Mamy i Taty to szczególne święto, które pozwala dzieciom raz ich rodzicom na wspólne przeżywanie radości i okazywanie miłości. Z tej okazji dzieci z najmłodszych klas zaprezentowały piękne przedstawienie, przygotowane pod kierunkiem pani Beaty Adamiec, pani Doroty Sabat i pana Sławomira Biernata. Maluchy wystąpiły w rolach żabek i bocianów oraz recytowały wiersze i śpiewały piosenki walcząc ze stresem i tremą, by jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi rodzicami. Stroje, niecodzienne dekoracje, upominki oraz słodki poczęstunek dodatkowo podkreśliły uroczysty charakter tego dnia. Zgromadzeni rodzice gromkimi brawami podziękowali swoim pociechom za ich trud włożony w przygotowanie przedstawienie. Po tak wspaniałym przyjęciu, na twarzach rodziców „malowało się” tylko jedno – duma ze swoich pociech.
Sukcesy naszych uczniów
Adrian Daszkiewicz, uczeń klasy IV zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Warcabowym, który odbył się 3 czerwca w Szkole Podstaowej nr 2 w Zagnańsku. W zmaganiach konkursowych swoich sił próbowała również Weronika Kołodziejczyk.
Serdecznie gratulujemy naszym zaawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie