Lista pozytywnie zweryfikowanych kandydatów do oddziałów przedszkolnych oraz potwierdzenie woli przyjęcia do oddziału
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych
Przypominamy, że kończy się okres rekrutacji do oddziałów przedszkolnych. Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego można składać osobiście w Szkole Podstawowej nr 1 w Zagnańsku, Chrusty 60 lub poprzez pocztę elektroniczną na adres mailowy spnr1wzagnansku@wp.pl
Wszystkie wnioski będą rozpatrywane niezależnie od formy ich przekazania do szkoły.
ZARZĄDZENIE nr 6 /2019/2020
Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Zagnańsku
z dnia 24 marca 2020 r.
w sprawie organizacji zajęć w szkole w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Zagnańsku w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość
w roku szkolnym 2019/2020.Na podstawie: Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii; Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zarządza się, co następuje:
§1.
W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Niniejsze uregulowania obowiązują w terminie 25 marca - 10 kwietnia 2020 r.
§2
Zobowiązuję wszystkich nauczycieli do realizowania kształcenia na odległość z uwzględnieniem zasad bezpiecznego i higienicznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną, możliwości psychofizycznych ucznia, jego wieku i etapu edukacyjnego. Lekcje rozpoczynają się o godzinie 8:00
i realizowane są zgodnie z planem umieszczonym na stronie internetowej szkoły i dzienniku elektronicznym. Dopuszcza się zmianę czasu pracy w przypadku przeciążenia e-dziennika lub innych komunikatorów.§3
Do realizacji podstawy programowej służą materiały i platformy, takie jak:
- e-dziennik Librus, gdzie zapisuje temat lekcji zgodny z materiałami przekazanymi uczniowi,
- materiały dostępne na stronach internetowych MEN, Kuratorium Oświaty, na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych, m. in.: e-podręczniki i inne rekomendowane przez MEN,
- materiały prezentowane w programach publicznej telewizji i radiofonii,
- inne, niż wymienione w lit. 1–3, materiały i formy wskazane przez nauczyciela;
- podejmowanie przez ucznia aktywności określonych przez nauczyciela, potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dających podstawę do oceny pracy ucznia;
- wykorzystanie środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę informacji między nauczycielem, uczniem lub rodzicem;
- informowanie rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko lub ucznia w domu – w przypadku ucznia z niepełnosprawnościami. Dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego powyższe zadanie zlecam nauczycielom wspomagającym.
§4
Wychowawca raz w tygodniu przedstawia do Dyrektora szkoły raport o aktywności uczniów na lekcjach oraz ewentualnych problemach w nauczaniu.
Dopuszczam możliwość modyfikacji treści nauczania do zrealizowania w ramach nauczanych przedmiotów lub innych zajęć w poszczególnych oddziałach w okresie od 25 marca 2020 r. do 10 kwietna 2020r., mając na uwadze między innymi: możliwości psychofizyczne uczniów podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego i/lub ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć.
§ 5Nauczyciele są zobowiązani do zwrócenia szczególnej uwagi na równomierne obciążenie ucznia zajęciami
w danym dniu, a także uwzględnienia możliwości psychofizycznych dzieci, na koordynatorów podejmowanych działań wyznaczam wychowawców poszczególnych oddziałów.§ 6
W przypadku uczniów klas I-III szkoły podstawowej i przedszkola nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.
§ 7Nauczyciele i specjaliści, realizujący naukę na odległość, zobowiązani są do dostosowania sposobów oraz metod pracy do potrzeb i możliwości uczniów, w tym wynikających z indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych.
§ 8Dopuszczalne formy kontaktu oraz konsultacji nauczycieli z rodzicami i uczniami: poprzez e-dziennik lub e-mail szkoły, jeżeli nauczyciel udostępnił swój nr telefonu, poprzez SMS.
§ 9Wiedza ucznia oraz postępy w nauce winny być monitorowane, sprawdzane i oceniane zgodnie z uregulowaniami zawartymi w Statucie Szkoły w zakresie skali ocen. Nauczyciel winien informować, jakie działania ucznia będą oceniane i w jakim terminie powinny być wykonane. Podejmowanie przez ucznia aktywności określonych przez nauczyciela, potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym materiałem, winny dać podstawę do oceny pracy ucznia.
§ 10W okresie czasowego zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych ograniczony jest obowiązek świadczenia pracy przez nauczycieli na terenie szkoły, z wyłączeniem przypadków, gdy jest to niezbędne do realizowania zajęć z uczniami zdalnie lub w inny sposób, lub gdy jest to niezbędne dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania szkoły.
O potrzebie realizacji kształcenia na odległość na terenie szkoły nauczyciel winien uprzedzić dyrektora szkoły telefonicznie, co najmniej do godziny 14:00 dnia poprzedzającego.
§ 11Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 25 marca 2020 r.
Zagnańsk, 24 marca 2020 r. dyr. Anna Tuz
OGŁOSZENIE
O ZAWIESZENIU ZAJĘĆ W SZKOLE
I ORGANIZACJI ZAJĘĆ Z WYKORZYSTANIEM METOD I TECHNIK KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ
od 25 MARCA do 10 KWIETNIA 2020 R.
Na podstawie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 25 marca 2020 do 10 kwietnia 2020 r. lub do odwołania stanu zagrożenia tj. do czasu powrotu uczniów do szkoły, zajęcia edukacyjne organizowane i prowadzone będą w ramach form pozaszkolnych kształcenia ustawicznego z wykorzystaniem metod, a także technik kształcenia na odległość.
OGŁOSZENIE
O ZAWIESZENIU ZAJĘĆ W SZKOLE
od 12 MARCA do 25 MARCA 2020 R.
Decyzją władz państwowych oraz Ministra Edukacji Narodowej w związku z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem z dniem 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. odwołuję zajęcia w Szkole Podstawowej nr 1 w Zagnańsku
1. Zajęcia w szkole i oddziałach przedszkolnych zostają zawieszone na 2 tygodnie.
2. 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. To jest czas na zorganizowanie opieki nad dziećmi .
3. Zalecamy jednak, aby w trosce o siebie i innych pozostawić dzieci w domu.
4. Od poniedziałku, 16 marca br., wszyscy wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.
Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Uczniowie mogą otrzymywać zadania i prace do rozwiązywania samodzielnego w domu.
Wszystkie niezbędne informacje na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
O wszelkich zmianach będziemy informować poprzez dziennik elektroniczny .
Anna Tuz – dyrektor szkołyO ZAWIESZENIU ZAJĘĆ W SZKOLE
od 12 MARCA do 25 MARCA 2020 R.
Decyzją władz państwowych i Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w związku z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem z dniem 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. odwołuję zajęcia w Szkole Podstawowej nr 1 w Zagnańsku
- zajęcia w szkole i oddziałach przedszkolnych zostają zawieszone na 2 tygodnie;
- 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze; to jest czas na zorganizowanie opieki nad dziećmi .
- Zalecamy jednak, aby w trosce o siebie i innych pozostawić dzieci w domu.
- Od poniedziałku, 16 marca br., wszyscy wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.
Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Uczniowie mogą otrzymywać zadania i prace do rozwiązywania samodzielnego w domu.
Wszystkie niezbędne informacje na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
O wszelkich zmianach będziemy informować poprzez dziennik elektroniczny .
Anna Tuz – dyrektor szkoły
Ogłoszenie
Od dnia 2 marca 2020 r. rozpoczęła się wstępna rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 1 w Zagnańsku.
W związku z powyższym proszę rodziców dzieci uczęszczających do naszych oddziałów przedszkolnych o złożenie deklaracji u wychowawców grup o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Zagnańsku.
Wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego wydawane będą u wychowawców lub na portierni od 02 marca 2020 r. Obowiązuje jeden wzór wniosku na terenie całej Gminy Zagnańsk.
Wnioski składamy do dyrektora szkoły, poprzez wychowawców grup przedszkolnych lub na portierni szkoły. Druk wniosku dostępny w zakładce Dokumenty szkoły.
Zaczarowana Antarktyka
- 6
W ubiegłym tygodniu, 26 lutego, odwiedził naszą szkołę pan Damian Czajka, ornitolog, podróżnik a przede wszystkim wielki pasjonat przyrody. Na co dzień ratownik medyczny. Spotkanie to zbiegło się z 43. rocznicą powstania Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.
Pan Damian w ciekawy sposób opowiadał o swojej podróży na Antarktykę, gdzie przebywał w bazie polskiej stacji, na Wyspie Króla Jerzego. Swoją opowieść o tej fantastycznej wyprawie i zwierzętach, które tam mieszkają ilustrował samodzielnie wykonanymi zdjęciami i filmami.
Zebrani z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o tej zimnej i z pozoru nieprzyjemnej krainie. Zrobiła ona na nich wielkie wrażenie.
Na zakończenie pani dyrektor Anna Tuz, Hania Mazur przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz pan Sławomir Biernat, inicjator spotkania, serdecznie podziękowali panu Damianowi za ciekawe spotkanie, życzą kolejnych ciekawych przygód podróżniczych.
Bezpieczeństwo, ważna sprawa.
- 23
18.02 odbyło się super spotkanie z przedstawicielami policji z Ruchu Drogowego KMP w Kielcach. Uczestniczyły w nim dzieci młodszych klas. W czasie spotkania utrwalone zostały zasady bezpiecznego poruszania się na przejściu dla pieszych w oznakowanym miejscu, na przejściu z sygnalizacją świetlną oraz bezpieczne przechodzenie na drugą stronę ulicy. Uczniowie dowiedzieli się również, jak umundurowany jest policjant, który kieruje ruchem drogowym. Funkcjonariusze przypomnieli także o zasadach bezpieczeństwa w intrenecie oraz w kontaktach z nowopoznanymi osobami.
Takie spotkania pozwalają dzieciom utrwalać zasady bezpieczeństwa. Przestrogi policjantów z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczniów.
Walentynki
- 5
Święto Zakochanych to doskonała okazja aby przesłać kilka ciepłych słów osobom, które szczególnie lubimy. W związku z tym z inicjatywy samorządu Uczniowskiego w naszej szkole działa specjalna Poczta Walentynkowa. Do specjalnie przygotowanych skrzyneczek wszyscy chętni mogli wrzucać karteczki z miłymi pozdrowieniami dla swoich koleżanek i kolegów.
14 lutego, w dniu Świętego Walentego, przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Gabrysia, Hania i Ania rozdały walentynkowe karteczki ich adresatom, które dostarczyły wszystkim wiele uśmiechu i radości.
Bal karnawałowy
- 102
W piątek 24 stycznia zorganizowano doroczny bal karnawałowy dla dzieci z oddziałów zerowych i klas I-III. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, kowbojów, duchów, motylków, księżniczek i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Dzieci bawiły się przy dźwiękach znanych i lubianych utworów. Były tańce w kółeczkach i w parach, pociągi i węże. Nie mogło zabraknąć również karnawałowych konkursów. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Nad wszystkim czuwały panie, wychowawcy klas, dbając o to, aby zabawa była świetna i nie zabrakło atrakcji dla wszystkich.
Dzień Babci i Dziadka w klasach 0a i 0b
- 10
22 stycznia w "Zeróweczkach" odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który dostarczył wielu radości i wzruszeń wśród zebranych gości. Na zakończenie występu uczniowie obdarowali swoich ukochanych drobnymi upominkami.
Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze. Nad przygotowaniem i przebiegiem występu czuwały: p. Beata Adamiec, p. Grazyna Okła i p. Kornelia Wesołowska.
Dzień Babci i Dziadka
- 53
21 stycznia w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na tę uroczystość licznie przybyły zaproszone babcie i zaproszeni dziadkowie. Z tej okazji uczniowie młodszych klas zaprezentowali część artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem wychowawców: p. Elżbiety Ślewy, p. Agnieszki Dziwoń i p. Bogusławy Misterkiewicz. Dzieci recytowały dla swoich kochanych dziadków wiersze i śpiewały piosenki.
Po zakończonej części artystycznej uczniowie wręczyli im laurki i własnoręcznie wykonane drobne upominki. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Anna Tuz, która wskazała, jak wielką rolę pełnią dziadkowie w wychowaniu dzieci. Złożyła wszystkim zgromadzonym gościom życzenia serdeczne życzenia z okazji ich święta.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, a babcie i dziadkowie opuszczali naszą szkołę wzruszeni, dziękując za miło spędzone chwile.
Pierwsza pomoc w praktyce.
W styczniu klasa 8 wzięła udział w zajęciach praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie wykonywali resuscytację krążeniowo - oddechową. Zajęcia poprowadzili pani Beata Adamiec - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i pan Krzysztof Kwiecień - ratownik medyczny.
Cicha noc... Święta noc ...
- 37
20 grudnia cała społeczność szkoły oraz zaproszeni goście i rodzice spotkali się, aby wspólnie świętować nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Zebranych w imieniu pani Anny Tuz dyrektora placówki przywitała pani Magdalena Garecka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się pan Wojciech Ślefarski Wójt Gminy Zagnańsk, pani Bożena Jacak zastępca przewodniczącej Rady Gminy, przedstawiciele Rady Gminy: pani Renata Pisiakowska oraz pani Grażyna Wawszczak, ks. Dr Andrzej Drapała proboszcz paraf. Św. Rozalii Św. Marcina, przedstawiciele OSP Zagnańsk, WTZ w Belnie, pani Beata Grabka przewodnicząca Rady Rodziców, emerytowani nauczyciele i pracownicy oświaty oraz rodzice.
W nastrój zbliżających się świąt wprowadzili nas uczniowie klasy II i III, którzy przygotowali i przedstawili Jasełka. Nad występem dzieci czuwali Pani Bogusława Misterkiewicz oraz ks. Janusz Kołodziej. Zgodnie z tradycją Jasełka zakończone zostały podzieleniem się opłatkiem i składaniem sobie życzeń błogosławionych, zdrowych, ciepłych i rodzinnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.
Tradycją naszej placówki jest przekazanie społeczności szkolnej i zebranym gościom Betlejemskiego Światła Pokoju, które w tym roku przybyło do Polski pod hasłem „Światło, które daje moc”. Kolejny już raz przywieźli go harcerze z drużyny działającej w naszej placówce pod opieką dh Sławomira Biernata. Druhna Barbara Milcarz, przypomniała zebranym historię Światła a następnie zebrani, śpiewając piękne polskie kolędy, przekazywali je sobie z rąk do rąk.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom, dzieciom i ich rodzicom oraz pracownikom obsługi za przygotowanie tej pięknej uroczystości. Dziękujemy wszystkim obecnym gościom, którzy spędzili z nami ten uroczysty czas.
„RAZEM NA ŚWIĘTA” Z ZAGNAŃSKĄ „JEDYNKĄ”
„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
Jan Paweł II
11Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej placówce włączyło się w ogólnopolski projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej: „Razem na Święta”.
Cały grudzień był dla młodzieży czasem wyjątkowo gorącym i pracowitym, gdyż wolontariusze starali się sprostać wszystkim celom i zadaniom, jakie sobie postawiliśmy.
Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz harcerze z 27. DH im. Tadeusza Kościuszki wspólnie przeprowadzili zbiórkę żywności dla potrzebujących. Zebrane produkty zostały przekazane do parafii pw. św. Rozalii i św. Marcina
w Zagnańsku jako wkład społeczności szkolnej w pomoc mieszkańcom naszej wspólnoty. Żywność trafiła do paczek dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji. Organizatorzy akcji dziękują uczniom, rodzicom i nauczycielom za dar serca.Nie zapomnieliśmy o seniorach. 18 grudnia udaliśmy się do Rodzinnego Domu Opieki dla osób starszych w Zagnańsku. Dla przebywających w nim podopiecznych przygotowaliśmy piękne kartki ze świątecznymi życzeniami. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się od przekazania Światła Betlejemskiego, które z Zakopanego przywieźli do Zagnańska harcerze. Uczniowie, dzieląc się opłatkiem, złożyli życzenia nie tylko podopiecznym, ale również opiekunom.
W atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadził obecnych koncert kolęd przygotowany pod kierunkiem p. Dorot Sabat.
Bardzo miłym i wzruszającym akcentem były wspomnienia uczennicy
i jednocześnie emerytowanej nauczycielki naszej szkoły p. Haliny Ulewińskiej, która, pokazując zdjęcia swojej klasy, ze wzruszeniem opowiadała o ukochanej placówce.
Na zakończenie wizyty w Rodzinnym Domu Opieki na ręce pani Elżbiety Guzik złożyliśmy życzenia, a na pamiątkę ofiarowaliśmy stroiki świąteczne wykonane przez młodzież.
W tym niezwykłym spotkaniu wzięli udział p. Beata Grabka - przewodnicząca Rady Rodziców, uczniowie klasy 8: Hania, Ania, Gabrysia, Karolina, Piotr pod opieką wychowawcy oraz harcerze: Julia, Gabrysia, Maciej i Kacper pod opieką drużynowego Sławomira Biernata.Roman Piskulak – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Pomagamy – grudzień 2019 r.
Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz harcerze z 27. DH im. Tadeusza Kościuszki wspólnie przeprowadzili zbiórkę żywności dla potrzebujących. Zebrane produkty zostały przekazane do parafii pw. św. Rozalii i św. Marcina w Zagnańsku jako wkład społeczności szkolnej w pomoc mieszkańcom naszej wspólnoty. Żywność trafi do paczek dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji. Organizatorzy dziękują uczniom, rodzicom i nauczycielom za dar serca.
I Ty możesz zostać Św. Mikołajem
W grudniu Szkolne Koło PCK wzięło udział gwiazdkowej w akcji charytatywnej Polskiego Czerwonego Krzyża „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM''. Uczniowie zebrali ok.15 kg słodkich upominków, które zostały przekazane dla potrzebujących podopiecznych PCK w Kielcach.
Akcja zbiórki słodyczy prowadzona była w naszej szkole już kolejny raz. Nad jej przebiegiem czuwała pani Celina Lenartowicz, opiekun SK PCK.
Biblioteka szkolna promuje czytelnictwo
- 8
6 grudnia biblioteka szkolna zorganizowała akcję pt. "Mikołajkowe czytanie bajek". Wprowadzenie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od najmłodszych lat, dlatego do klas 0a i 0b w tym dniu przybyli niezwykli goście. Uczennice klasy VIII wcieliły się w pomocników św. Mikołaja. Młodzież w trakcie spotkania czytała najmłodszym baśnie, a na zakończenie Hania, Gabrysia i Ania przekazały książkę do podręcznej biblioteki.
Turniej szachowy
8 grudnia uczniowie klasy drugiej: Nikodem Skrzyniarz, Dominik Malinowski i klasy trzeciej: Jakub Kuliński, Maksymilian Salwa, Maria Sikora, Norbert Tusień, uczestniczyli w finale Wojewódzkiego Indywidualnego Turnieju Szachowego Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych – Igrzyska Dzieci - Rocznik 2010 i Młodsi. Zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom przygotowania. Dwoje z nich zdobyło 5. kategorię szachową. Najlepszy wynik w turnieju uzyskała uczennica Maria Sikora , zajmując 5. miejsce.
Najbardziej cieszy jednak fakt, że duża grupa dzieci chętnie uczestniczy w zajęciach szachowych, poznając tę szlachetną, królewską grę.
Roman Piskulak
Opiekun Szkolnego Koła Szachowego
Mikołajkowe spotkania
- 9
Archiwum Aktualności